mój wspomagacz

CGA to skrót kwasu chlorogenowego. Jest to silny antyoksydant, który występuje w owocach, liściach kawowca, pokrzywie, suszonych śliwkach, głogu z także w karczochach. W organizmie człowieka odpowiedzialny jest za regulacje procesu wchłaniania cukrów już na etapie trawienia, tym samym odpowiada za regulowanie poziomu glikemii. Kwas chlorogenowy zapobiega procesowi przekształcania się cukrów w tkankę tłuszczową, skutecznie powstrzymując tym samym jej przyrost. Tym samym, masa ciała zmniejsza się, poprawia się również metabolizm. Związek ten ma również właściwości przeciwwirusowe, działa również przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. 

Tabletki przyjmowałam przed śniadaniem i obiadem po dwie sztuki. Popijałam szklanką wody. Moje spostrzeżenia: zaobserwowałam zdecydowany wzrost energii i lepszą koncentrację (co mnie trochę zdziwiło z racji, że jadłam mniej kalorii w ciągu dnia – nie tykałam słodyczy – no prawie 😉  i więcej ćwiczyłam), nastąpił ewidentny spadek wagi (porównaj moja metamorfoza) jupi! i nie miałam takiego łaknienia jak zawsze (mogłam patrzeć się na ciastko i jego nie zjeść :P).

Reklamy

6 myśli w temacie “mój wspomagacz

    • w sumie to ja nigdy dużo nie jadłam, zawsze ćwiczyłam (poza przerwą ostatnio, tuż przed odchudzaniem) – więc tym razem postanowiłam zadziałać ze wszystkich sił – mniej słodyczy, mniej kalorii, trochę treningów, cga800 i 25 kg mniej! myślę, że warto się przekonać :))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s